Müasir texnologiyaların tətbiqi ilə tikilərək istifadəyə verilmiş, 12 aqreqatdan ibarət 105 MVt-lıq “Bakı” elektrik stansiyasında aqreqatlarda planlı təmir-sazlama işləri texniki xidmət qrafikinə uyğun aparılır. Hazırda aqreqatlar dispetçer qrafikinə uyğun olaraq fəaliyyətini davam etdirir.
Sözügedən müəssisədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, stansiyada cari ilin mart ayında 45,7 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir. Qeyd edək ki, cari ilin I rübü ərzində isə stansiyada 131,4 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Avadanlıqların iş səmərəliliyinin artırılması, enerjinin ötürülməsi və paylaşdırılması sistemlərinin dayanıqlı, sabit işləməsinin və istismar səviyyəsinin  yüksəldilməsi istiqamətində həyata keçirilmiş məqsədyönlü tədbirlər nəticəsində sözügedən dövrdə elektrik enerji istehsalının digər texniki-istehsalat göstəriciləri üzrə də yüksək nəticələr əldə edilmişdir.
“Tələbatçılara keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisinin ötürülməsində, tapşırıqların uğurla yerinə yetirilməsində kollektivimiz səylə çalışır, aqreqatlarda aparılan texniki xidmət işlərində də fəal iştirak edirlər”, – deyən mənbə onu da qeyd etdi ki, təftiş-təmir işləri stansıyanın təmir briqadası tərəfindən aparılır.
Onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki, son üç ay ərzində də stansiyada təmir işləri aparılmış, təmir qrafikinə uyğun olaraq on aqreqatda növbəti istismar həddinə uyğun texniki xidmət işləri aparılmışdır. Eyni zamanda generatorlarda müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmişdir. Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumatda o da qeyd edilir ki, stansiyanın elektrik avadanlıqlarına da texniki baxışlar keçirilmiş və 110 kV-lik yarımstansiyanın avadanlıqlarında cari təmir işləri aparılmışdır.

With the introduction of modern technology has been built, consisting of 12 units of 105 MW, "Baku power plant" units in the planned repair work carried out in accordance with the maintenance schedule. Currently, units continue to operate in accordance with the dispatch schedule.
According to the information given by mentioned enterprise to the Press – release of “Azerenergy” JSC, about 45,7 million kWh electric energy was produced in March of the current year. Lets` noted that, about 131,4 million kWh electric energy was produced at the power plant during the I quarter of the current year.
"The quality and stable transmission of electricity consumers, the staff worked diligently to complete the tasks successfully and actively participate in the maintenance of units," - said the source also noted that inspection and repair work by a team of repair station.
It should be noted that the renovation work was carried out during the last three months, according to the maintenance schedule in accordance with the maintenance work carried out on the unit to the next level of care. Generators of different types of repair work carried out simultaneously . The information provided by the source is noted that the electric power plant equipment and the 110 kV substation in the technical inspection equipment has been refurbished .
Fire safety, beautification source said, adding that the arrest was in the spotlight, workshops , office buildings and ancillary buildings, fire-fighting equipment has been tested , cleaned area of dry grass and a fire extinguisher.