Digər enerji obyektlərində olduğu kimi ən müasir texnologiyaların tətbiqi ilə tikilərək istifadəyə verilmiş “Bakı” elektrik stansiyasında da cari ilin 11 ayı ərzində aqreqatlara növbəti planlı istismar həddinə uyğun texniki xidmət göstərilmişdir. Stansiya işə başladığı gündən dispetçer qrafikinə uyğun olaraq normal iş şəraitində fəaliyyət göstərir
Elektrik stansiyasından “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, stansiyada cari ilin noyabr ayında 43,5 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir. Cari ilin 11 ayı ərzində isə bu rəqəm 471,4 milyon kilovatsaatdan cox olmuşdur.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumatda o da bildirilir ki, cari ilin son üç ayı ərzində stansiyada müxtəlif tətinatlı təmir işləri həyata keçirilmiş, o cümələdən istismar həddinə uyğun olaraq 10 porşen tipli aqreqata növbəti texniki qulluq da göstərilmişdir. Yeri gəlmişkən, tələbatçılara keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisinin ötürülməsində, proqnozların uğurla yerinə yetirilməsində stansiya kollektivi səylə çalışır, aqreqatlarda aparılan texniki xidmət işlərində də fəal iştirak edirlər. Təmir işləri də stansiyanın təmir briqadası tərəfindən aparılır.
Məlumat verildiyi kimi, stansiyanın elektrik avadanlıqlarına baxış keçirilmiş və 110 kV-lik yarımstansiyanın avadanlıqlarında cari təmir işləri görülmüşdür. Digər enerji obyektlərində olduğu kimi burada da yanğın təhlükəsizliyi məsələsi daima diqqət mərkəzində saxlanılır. Stansiyanın və maşın zalının ətrafı yağ məhsullarından, ərazi yanğın törədə biləcək tullantılardan təmizlənmişdir. Xatırladaq ki, ümumi gücü 105 MVt olan “Bakı” elektrik stansiyası 12 aqreqatdan ibarətdir.

THE MEASURES ARE EXECUTED IN TIME
Like other objects in the application of modern technology was built with "Baku Power Plant" units within 11 months of the current year and the next scheduled maintenance in accordance with the level of services provided. Since the beginning of the workstation is running under normal operating conditions in accordance with the dispatch schedule.
According to the information given by the Power Plant to the Press – release of “Azerenergy” JSC, about 43,5 million  kWh electric energy was generated in November of the current year. this number was more than 471,4  million kWh during 11 months of the current year.
It should be noted that the work to improve the efficiency of equipment , stability and maintenance of transmission and distribution systems work carried out targeted measures to increase the production of electrical energy were achieved with other technical indicators .
According to information  provided by the current source power during the last three months of repair work carried out in different type. It also operated piston type 10 in accordance with the level of service , as shown in the following units . By the way , the quality of consumers and reliable transmission of electricity in predicting performance plant employees worked diligently to actively participate in the maintenance units. Repair work carried out by teams of maintaining power .
According kV substation electrical equipment station 110 were checked and repaired . Other objects , as well as the issue of fire safety in the spotlight. Proximity to oil power plants , which can cause a fire in the area was cleaned. Recall that the total capacity of 105 MW , "Baku Power Plant" The power plant consists of 12 units.