AVADANLIQLARA TEXNİKİ QULLUQ VAXTINDA GÖSTƏRİLİR
Bu ilin  ötən on bir ayı ərzində “Şəki Elektrik Stansiyası”nda 282 milyon kilovat-saata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilərək ener­jisistemə ötürülüb. Həyata keçirilən məqsədyönlü tədbirlər nəticəsində digər texniki-iqtisadi göstəricilərdə də müsbət nəticələr əldə edilib. Stansiya dispetçer qrafikinə uyğun fəaliyyət göstərir.
Müəssisədən bu barədə “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə məlumat verərkən onu da bildirdilər ki, enerji istehsalı üzrə proqnoz tapşırıqlarının yerinə yetirilməsi ilə yanaşı stansiyanın payız-qış mövsümünə hazırlığı, avadanlıqların keyfiyyətli istismarı daim diqqətdə saxlanılıb. Qəza və imtinaların sayının minimuma endirilməsi üçün qabaqlayıcı tədbirlər də görülüb.
Qeyd edək ki, cari ilin on bir ayı ərzində stansiyanın təmir briqadası 5 mühərrik-generatorda növbəti işlər texniki qulluq  təlimatına uyğun həyata keçirib. Aqreqatlar hazırda normal rejimdə işləyir,  digər  mü­hər­­rik-generatorlarda da  istismar həddinə uyğun texniki xidmət işlərinin yerinə yetirilməsi nəzərdə tutulur.
Yeri gəlmişkən, stansiyada yanğın əleyhinə hazırlığın daim  yüksək səviyyədə saxlanılması üçün avadanlıqlar, o cümlədən nasos qurğularının işlək vəziyyətdə olması vaxtaşırı yoxlanılır, işçilər təlimatlandırılır və müvafiq məşqlər keçirilir.
Sonda onu da qeyd edək ki, istehlakçılara daha keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisinin ötürülməsi, proqnozların uğurla yerinə yetirilməsi, stansiya ərazisinin daim abad vəziy­yət­də saxlanılması üçün kollektiv böyük əzmkarlıqla çalışır.

TECHNICAL SERVICE FOR THE EQUIPMENTS IS IMPLEMENTED IN TIME
Over the past eleven months of this year,  "Sheki Power Plant" to 282 million kilowatt- hours of electricity produced and delivered. Measures taken as a result of the positive results achieved in other technical and economic indicators. The station operates in accordance with the dispatch schedule.
Company to the "power" in the press service of the company reported that while information , along with forecasts of energy production to achieve the objectives station in preparation for the autumn-winter season , equipment operation remained constant attention. Emergency and remedial measures have been taken to minimize the number of returns.
It should be noted that the first eleven months of repair 5 engine power generator factory team carried out the work in accordance with the instruction manual . Units currently operating normally , and all other generators worked in accordance with the level of maintenance will be performed .
By the way, always maintaining a high level of preparedness for the fire station equipment , including pumping stations periodically checked to be in working condition, the staff is trained and appropriate training.
Finally, it should be noted that consumers with high quality and reliable power supply, the successful implementation of forecasting , the constant improvement Station ting collective efforts for maintenance .