Beyləqanın elektrik enerjisi təchizatı sistemində payız-qış mövsümünə hazırlıq işləri əsasən başa çatdırılmışdır. Elektrik şəbəkəsinin təmirçilər briqadası xətt və yarımstansiyalarda zəruri profilaktik tədbirləri həyata keçirirlər.
Sözügedən müəssisədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, mövsümə hazırlıq üzrə tədbirlər planına uyğun olaraq həyata keçirilmiş yenidənqurma və müxtəlif təyinatlı təmir işləri rayonun elektrik təsərrüfatının dayanıqlığını daha da möhkəmləndirilmişdir.
Mənbə onu da bildirdi ki, müəssisə üzrə cari ilin oktyabr ayında ümumilikdə 8,6 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir. Bu da ötən ilin müvafiq dövründəki istehlakla müqayisədə 1,1 milyon kilovatsaata yaxın çoxdur. Ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütlər 10 faizə yaxın çoxdur. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə istehlak 530 min kilovatsaata yaxın artaraq 2,6 milyon kilovatsaatdan artıq olmuşdur. Ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə ödənişdə mütləq artım 15 faizə yaxın olmuşdur.
Qeyd edək ki, cari ilin 10 ayı ərzində isə ümumilikdə 93,8 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin müvafiq dövründəki istehlakdan 2,7 milyon kilovatsaata yaxın çoxdur. Ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövründəki göstəricidən mütləq 6,1 faiz çoxdur. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə istehlak ötən ilin müvafiq dövründəki istehlakla müqayisədə 9 faizə yaxın artaraq 31,2 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödənişdə mütləq artım isə 6 faizdən artıq olmuşdur.
Mənbədən əldə edilən digər bir məlumata görə, cari ilin oktyabr ayında burada keçirilmiş reydlər zamanı 270 istehlakçının sayğac uçot komplektində qüsur aşkar edilərək 641,4 min kilovatsaata yaxın itirilmiş elektrik enerjisinin 38,5 min manata yaxın istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. 2013-cü ilin 10 ayı ərzində isə müəssisənin xidməti ərazisində keçirilmiş reydlər zamanı 1220-dən artıq istehlakçının elektrik enerjisindən istifadə qaydalarını pozması faktı aşkar edilmişdir. Aşkar edilmiş qayda pozuntuları müvafiq qaydada aktlaşdırılmış, 2 milyon 732,5 min kilovatsaatdan artıq itirilmiş elektrik enerjisinin 164 min manata yaxın istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində həmin bu məbləğin 63 faizə yaxın hissəsinin ödənişi hesabat ayında təmin edilmiş və qalan hissənin ödənilməsi istiqamətində isə müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.

Preparation to autumn – winter season was over in the line of energy supply system of Beylagan. Repair brigade are carried out necessary prophylactic measures at the lines and s/s.
According to the information given by mentioned enterprise to the Press – release of “Azerenergy” JSC, In accordance with an action plan to prepare for the season, as well as various types of repairs reconstructed electrical stability in the region has improved .
The source also said that in October this year , has been used a total of 8600000 kWh. Consumption compared with the corresponding period last year, more than 1.1 million kWh. Payment in comparison with the same period last year , an increase of 10 %. In particular , the constant private consumer group in comparison with the same period last year, an increase of 2.6 million kWh consumption was 530 kWh. Absolute increase compared to the same period last year was 15 percent.
It should be noted that during the 10 months of this year , a total of 93.8 million kWh of electricity was used in the corresponding period of the previous year , the consumption of more than 2.7 million kWh. Payment must be compared with the corresponding period last year , an increase of 6.1 percent. In particular, the constant consumption of people consumer group compared with the same period last year, an increase of 9 percent to 31.2 million kWh. The absolute increase was more than 6 percent .
According to information received from the source during the raids in October, total 270 consumers were found 641.4 38.5 kWh of electricity was restored manat use value . During 10 months of 2013 , during raids on the territory of more than 1,220 consumers , breaking the rules. Discovered violations of rules were acted , more than 2 million 732 500 to 164 thousand manat use value of the loss of electricity was restored. Actions carried out in 63 percent of this sum was repaid provided in the report , and pay the remaining amount shall be carried out in line.