“Şəki Elektrik Şəbəkəsi”ndən (EŞ) “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, müəssisənin xidməti ərazisində qış mövsümünə hazırlıq məqsədilə bir sıra təmir işləri yerinə yetirilib. O cümlədən, 50 transformator məntəqəsində (TM) müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmişdir.
Qeyd edək ki, 10, 6 və 0,4 kV-lik hava elektrik verilişi xətlərində də əsaslı və cari təmir işləri aparılmış, istismara yararsız naqillər yeniləri ilə əvəz edilmişdir. Nəticədə 10 kV-lik “Aydınbulaq”, “Suçma”, “Sənaye”, 6 kV-lik II,  IV, VIII “Şəhər” və digər bir neçə xəttin ümumilikdə 32,5 kilometrdən artıq hissəsi təmir edilmişdi. Eyni zamanda, Şəki şəhəri, Cəfərabad, Qayabaşı, Çeşməli və digər kəndlərdə də 0,4 kV-lik xətlərin 33,4 kilometrə yaxını təmir edilmişdir. Yeri gəlmişkən, növbəti mövsümün uğurla başa çatdırılması istiqamətində enerji təchizatçıları öhdələrinə düşən vəzifələri layiqincə yerinə yetirməyə çalışırlar.
Mənbə onu da bildirdi ki, cari ilin oktyabr ayında müəssisənin xidmət ərazisində 11,2 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin müvafiq dövründəki istehlakdan 1,6 milyon kilovatsaata yaxın çoxdur. Ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövründəki göstəricidən mütləq 21 faizə yaxın çoxdur. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupu tərəfindən istehlak ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 844 min kilovatsaat artaraq 6,4 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödənişdə mütləq artım isə 12 faizdən artıq olmuşdur. Onu da qeyd edək ki, cari ilin 10 ayı ərzində müəssisə üzrə istehlak ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 7,4 milyon kilovatsaat artaraq  107,6 milyon kilovatsaata yaxın olmuşdur. Ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə mütləq 12 faiz artmışdır. O cümlədən, daimi əhali istehlakçı qrupunda isə bu göstəricilər müvariq olaraq 3,8 milyon kilovatsaata yaxın,  55,7 milyon kilovatsaatdan artıq və  8 faizə yaxın olmuşdur.
Mənbə onu da bildirdi ki, cari ilin oktyabr ayında müəssisənin xidməti ərazisində keçirilmiş reydlər zamanı 140-dan artıq istehlakçının sayğac uçot komplektində pozuntu faktı aşkar edilmişdir. Aşkar edilmiş qayda pozuntuları müvafiq qaydada aktlaşdırılmış, 137,1 min  kilovatsaatdan artıq itirilmiş elektrik enerjisinin 8,2 min manatdan çox istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki,  cari ilin 10 ayı ərzində sözügedən qayda pozuntusuna görə müəssisənin xidməti ərazisində 850 qüsur aktı tərtib olunmuş, 2 milyon 105,7 min kilovatsaatdan artıq itirilmiş elektrik enerjisinin 126,3 min manatdan çox istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində həmin bu məbləğin 77 faizdən artıq hissəsinin ödənişi təmin edilmiş və qalan hissənin ödənilməsi istiqamətində isə müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.

Traditional repair – restoration measures are implemented at the state energy system in the line of supplying quality and regular electric energy supply for the consumers.
According to the information given by “Shaki Electric Network” (EN) to the Press – release of “Azerenergy” JSC, some preparation measures are operating at the enterprise service territory. In addition, transformer substations 50 (TP) were performed at various conditions.
Note that 10, 6 and 0.4 kV transmission line and Repair works of damaged cables have been replaced by new ones. As a result , 10 kV "Aydinbulag", "Suchma", " Senaye " , 6 KW , II, IV, VIII, "Sheher " , and the other was a few lines repaired a total of 32.5 km. At the same time, the city Sheki, Djafarabad, Qayabashı, Cheshmeli and other villages were repaired nearly 0.4 kilometers of 33.4 kV. Incidentally, the successful completion of the next season , that energy providers are trying to perform all the duties.
The source also said that the area service company in October of this year to 11.2 million kWh of electricity was consumed , the consumption of the previous year , more than 1.6 million kWh. Payment must be compared with the corresponding period last year , an increase of 21 percent. In particular , the consumption of private consumer groups, compared with the same period last year , an increase of 844,000 kWh to 6.4 million kWh. The absolute increase was more than 12 percent . It should be noted that the consumption of 10 months of this year compared with the same period last year , an increase of 107.6 million kWh to 7.4 million kWh. Payment has been increased by 12 percent compared to the same period last year. In particular , the constant private consumer group indicators relevant 3800000 kWh , and 8 percent had more than 55.7 million .
The source also said that the company's service territory during the raids in October , consumers were found in more than 140 violations . Discovered violations of rules were acted 137,100 kWh of electricity was restored allowed , the use value of more than 8.2 . It should be noted that this rule violations within 10 months of the year 850 meters bill enterprises , as well as more than 2 million 105 700 to 126 300 manat use value of the loss of electricity was restored. Actions carried out in 77 per cent of this sum was repaid and the related activities are carried out in order to pay the remaining amount.