SÜRÜCÜ MƏSULİYYƏTSİZLİYİ ENERJİ TƏCHİZATINDA PROBLEM YARATDI
“Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidməti bildirir ki, yüksək gərginlikli elektrik xətlərinin mühafizə zonalarında müxtəlif təşkilatların işçilərinin qeyri peşəkarlığı və ya məsuliyyətsizliyi nəticəsində qəza açılmaları baş verir ki, bu da istehlakçıların enerji təchizatında fasilələrin yaranmasına səbəb olur.
Qeyd edək ki, bu cür hal ötən gün  (11 noyabr 2013-cü ildə) baş vermişdir. Belə ki, “Bakıelektrikşəbəkə” ASC-nin istismarında olan “Radiozavod” budaqlanması hava xəttində “İR-SERVİS” tikinti təşkilatına məxsus iri qabaritli betontökən maşının hava xəttinin məftillərinə toxunaraq onları qırması nəticəsində qəza baş vermişdir. Qısaqapanma nəticəsində 110 kV-luq 1-ci və 2-ci “ 8-ci km” hava xəttində ilgək və məftillər yanaraq qırılmış, tələbatçıların enerji təchizatında fasilə yaratmış və “Azərenerji” ASC-yə  külli miqdarda ziyan dəymişdir. Həyata keçirilmiş operativ tədbirlər sayəsində qəzanın nəticələri qısa vaxt ərzində aradan qaldırılmış və enerji təchizatı bərpa olunmuşdur.

IRRESPONSIBILITY OF A DRIVER WAS CREATED A PROBLEM IN ENERGY SUPPORT
Taking into account that, the press service of the company, employees of various organizations in the field of high-voltage power lines as a result of lack of professionalism and responsibility situation that causes power failures .
It should be noted that in the last days of this kind of case (on November 11, 2013) took place. Thus, the "Baku electric network" of which is the development of "Radio plant" TL organization "IR- SERVICE" construction of large concrete car crash occurred as a result of the air line wires reference to break them . As a result, short-circuit 110 kV 1-st and 2-nd " 8 - km " and overhead line wire loop broken by fire, and created a break to consumers of energy supply " given " a lot of damage to the joint . The results of the accident due to operational measures taken has been eliminated was recovered in a short period of time.