FÜZULİ EŞ: TƏMİR İŞLƏRİ APARILIR
“Füzuli Elektrik Şəbəkəsi”ndən (EŞ) “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumatda belə qeyd edilir və o da bildirilir ki, cari ilin son üç ayında müəssisənin xidməti ərazisində 6 kV-lik “Hospital”, 10 kV-lik “Zərgər Dilağarda”, “Alxanlı”, “Şükürbəyli” və digər xətlərin ümumilikdə 3 km-dən artıq hissəsi təmir edilmiş, xeyli sayda dayaq düzləndirilmiş, naqillərin qabariti bərpa olunmuş və trassası yaşıl kütlədən təmişlənmişdir. Eyni zamanda Qayıdış və Örənqala qəsəbələrində, Əhmədbəyli, Böyük Bəhmənli və digər kəndlərin 0,4 kV-lik xətlərində həyata keçirilən təmir işləri zamanı 4 km-ə yaxın xətt təmir olunmuş, xeyli sayda izolyator və dayaq dəyişdirilmişdir. Qeyd edək ki, təmir kampaniyası çərçivəsində müxtəlif gücdə 45-ə yaxın transformatorda müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmiş və normal iş rejiminə gətirilmişdir.
“Görülmüş işlər öz növbəsində sayğac sxemlərinə müdaxilə hallarının qarşısının alınmasında əhəmiyyətli rol oynayır”, – deyən mənbə onu da bildirdi ki, cari ilin sentyabr ayında müəssisənin xidməti ərazisində keçirilmiş reydlər zamanı 6 istehlakçının sayğac uçot komplektində qüsur aşkar edilərək 13,5 min kilovatsaat itirilmiş elektrik enerjisinin 810 manat istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki, cari ilin 9 ayı ərzində isə burada 160 qayda pozuntusu faktı aşkar olunmuş, tərtib edilmiş aktlar müvafiq qaydada araşdırılaraq hesabat aparılmış və nəticədə 1 milyon 8,7 min kilovatsaata yaxın itirilmiş elektrik enerjisinin 60,5 min manatdan çox istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində həmin bu məbləğin 90 faizdən artıq hissəsinin ödənişi təmin edilmiş və qalan hissənin ödənilməsi istiqamətində isə müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumata görə, müəssisə üzrə cari ilin sentyabr ayında ümumilikdə 9,9 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehlak edilmişdir ki, bu da ötən ilin eyni dövründəki istehlakdan 936 min kilovatsaat çoxdur. Hesabat dövründə ümumi ödəniş isə ötən ilin müvafiq dövründəki göstərici ilə müqayisədə mütləq 4 faizdən çox artmışdır. Yeri gəlmişkən, cari ilin 9 ayı ərzində isə ümumi istehlak ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə 9,2 milyon kilovatsaata yaxın artaraq 144,6 milyon kilovatsaatdan artıq olmuşdur. Ödənişdə mütləq artım isə 4 faizə yaxın olmuşdur.

Relevant measures are implemented in the line of improving of exploitation level of the enterprise. The opening time of the accident rezultatetekuschih and capital repairs is minimized , consumers are more stable power supply . Other technical and economic indicators of the company are carried out targeted measures has a positive effect.
"Füzuli electric networks" of (EN) " given" the press service of the company , and he was informed that the last three months of service in the current year to 6 kV "Hospital ," 10 kV "Zerger  "Dilagharda, "Alkhanli" , "Shukurbayli" and other lines were repaired more than 3 km in total , duzləndirilmis great support , installation and cabling measurement təmislənmisdir green mass. At the same time, Gayidish and Orengala,  Ahmadbayli settlements, and other villages in the 0.4 kV , about 4 km during the repair work is carried out in the line has been repaired , replaced many insulators and support. It should be noted that ramkahremonta power transformers to 45 different types of repairs were performed in normal mode.
The work done, in turn, plays an important role in the prevention of interference in electrical circuits , "- said the source told him that in the current year, in September , during the raids were discovered 6 of consumer meters due to complete loss of 13,500 kilowatt- hours of electricity value 810 pounds was restored. should be noted that for the first 9 months of this year , while 160 violations were investigated idoklad prepared in accordance with the acts and 1,000,000 60.5 thousand to 8,700 kWh loss electric power consumption value was restored. rezultatedeystvy in carried out in 90 per cent of this sum was repaid and related activities are conducted in accordance with the payment of the remaining amount .
According to other information received from the source, in September of this year , a total of 9.9 million kilowatt- hours of electricity was used , the consumption in the past year and more than 936,000 kWh. During the reporting period , full payment must be compared with the corresponding period last year increased by more than 4 percent . By the way , the total consumption during the first 9 months of this year compared with the same period last year increased by 9.2 million kWh of 144,600,000 kWh. Absolute growth was about 4 percent.