AVADANLIQLARIN MONİTORİNQİ APARILIR
“Xaçmaz Elektrik Stan­siyası”nda istismar fəaliy­yəti dispetçer qrafikinə uy­ğun şəkildə təşkil olunub. Müəssisədən bu barədə “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə mə­lumat verərkən bildirilmiş və qeyd olunmuşdur ki, cari ilin 8 ayı ərzində burada 173,7 milyon kilovat-saatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilib. Avqust ayında bu göstərici 15,8 milyon kilovat-saatdan çox olub.
Qeyd edək ki, stansiyada hazırda 3 saylı aqreqat təmir olunur. Bunun ardınca 2 aqreqatda turbin kompressorların təmiri planlaşdırılır. Ərazinin yanğın əleyhinə yaşıl kütlədən təmizlənməsi işləri də aparılır.
Müəssisədə əməyin mühafizəsi və texniki təhlükəsizlik qaydalarına ciddi riayət olunduğunu qeyd edən mənbə bildirdi ki, ümumiyyətlə, keyfiyyətli fəaliy­yətdən söhbət gedirsə, o halda işçi heyətin sağlamlığının mühafizəsi mühüm amil kimi diqqətdə saxlanılmalıdır. Ona görə də artıq qarşıdan gələn qış fəsli ilə əlaqədar işçilərin xüsusi geyim dəsti və ayaqqabılar, xüsusi alətlər və təhlükəsizlik lövhələri ilə təmin olunmaları üçün sifarişlər verilib.
Mənbə onu da bildirdi ki, mövcud texnikanın istismar vəziyyətini müəyyənləşdirmək üçün monitorinqin keçirilməsi də daimi xarakter daşıyır. Bu da istənilən avadanlıqda aşkarlanan qüsurun aradan qaldırılması, zəruri hallarda avadanlıqların yenisi ilə əvəzlənməsi baxımından əhəmiyyətlidir.

MONITORING OF THE EQUIPMENTS ARE IMPLEMENTED
Exploitation activation of “Khachmaz Power Plant” was organized under the dispatch graphic. It was noted in the information given by the enterprise to the Press – release of “Azerenergy” JSC, more than 173,7 million kWh electric energy was produced during 8 months of the current year. This factor was more than 15,8 million kWh in August.
Note that the power plant number 3 unit is currently under repair. 2 turbine compressor units , followed by planned maintenance. Cleaning work is carried out in the field of green fire mass.
Strict compliance by the Company with the rules of hygiene and safety, the source said , noting that , in general, concerned about activities quality , it should be understood as an important factor in protecting the health of persons. Therefore, in view of the upcoming winter season sets of clothes and shoes, to be provided with special tools and safety signs have been ordered .
The source also said that the existing methods for determining the operational status monitoring ongoing. Any equipment found in the elimination of defects, if necessary, replaced with new ones is important from the viewpoint of equipment.