İŞLƏR QRAFİK ÜZRƏ DAVAM ETDİRİLİR
“Gəncə Regional Elektrik Şəbəkəsi”nin tərkibində olan Tovuz, Ağstafa, Qazax elektrik şəbəkələrində  texniki göstəricilərin yaxşılaşdırılması,  xüsusən, 10-6-0,4 kV-lik şəbəkələrdə texniki itkilərin azaldılması məqsədilə  müvafiq işlər görülüb.
Bu barədə “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumatda bildirilir.  “Tovuz” elektrik şəbəkəsinin (EŞ) xidməti ərazisində  son iki ayda 6-10 kV-lik 23 dayaq dəyişdirilib. Şəbəkədə yaradılmış təmirçilər briqadası 16 TM-də əsaslı təmir aparıb.  Elektrik verilişi xətlərində də zəruri işlər görülüb. 6-10 və 0,4 kV-lik EVX-nin 3 kilometrə yaxınında əsaslı təmir aparılıb, 10-6/0,4 kV-lik 7 transformator təmir olunaraq yenidən istismara verilib.
Şəbəkədən bildirildiyinə görə, tədbirlər planına uyğun olaraq, enerji təsərrüfatında cari təmir işləri də görülüb. Belə ki, 10-6-0,4 kV-lik 23 transformator, 6-10 və 0,4 kV-lik EVX-lərin bəzi hissələrində cari təmir işləri aparılıb.
Ağstafada 6-10 kV-lik 40, həmçinin 0,4 kV-lik 8 dayaq yenisi ilə əvəz olunub. 19 TM, 15 transformator EVX-lər cari təmir həyata keçirilib. Şəbəkənin balansındakı transformatorlardan biri avqust ayında  əsaslı təmir olunaraq istismara verilib.
Respublikamızın qərb qapısı sayılan Qazax rayonunun elektrik təsərrüfatında  dayanıqlılığı daha da artırmaq, abonentləri dayanıqlı və keyfiyyətli enerji ilə təmin etmək məqsədilə bir sıra məqsədyönlü tədbirlər həyata keçirilib. Belə ki, şəbəkənin xidməti ərazisində  mövcud transformatorlardan biri əsaslı, 17-si isə cari təmirdən çıxarılıb, yeni ayrıclar quraşdırılıb. İki ədəd vakuum açarı qoyulub, elektrik verilişi xətlərində cari təmir işləri aparılıb.
Enerji təchizatı müəssisələrində işlər əvvəlcədən müəyyənləşdirilmiş qrafik üzrə davam etdirilir,  mövsümün əlverişli günlərindən  səmərəli istifadə olunur.

MEASURES ARE CONTINUED UNDER GRAPHIC
Relevant measures were implemented at Ganja Regional Electric Network in order to improve technical indicators at Tovuz, Aghstafa, Gazakh networks belonging to Ganja Regional Electric Network.
This is the " power" in the company's press service said in a statement . " Tovuz " Electric Networks (EN) service in the past two months , 6-10 kV , 23 towers have been changed. A network of repairers TM -16 crew repaired. The necessary work has been done on the transmission lines . 6.10 and 0.4 kV transmission have been renovated in the region of 3 km, 10-6/0 , 4, 7 kV was renovated and commissioning.
According to the network , in accordance with the action plan , the energy sector has been in repair work . Thus, 10-6-0.4 23 kV , 10.6 kV and 0.4 lines in some parts of the maintenance work .
Aghstafa 6-10 of 40 kV , 0.4 kV and 8 towers were replaced with new ones. TM 19 , TL 15 transformers and maintenance is performed . One of the transformers owned by the network repaired and put into operation in August.
Kazakhstan Western Gate of the energy sector and enhance the stability , in order to provide customers with the quality and stability of a number of energy efficiency measures . Thus, the network service based in the territory of one of the transformers , 17 of them from the current repairs, new disconnectors installed. There are two vacuum switches , power lines were repaired.