Ən müasir texnologiyaların tətbiqi ilə tikilərək istifadəyə verilmiş “Bakı Elektrik Stansiyası”nda da aqreqatlarda planlı təmir-sazlama işləri texniki xidmət qrafikinə əsasən aparılır. Hal-hazırda aqreqatlar dispetçer qrafikinə uyğun olaraq fəaliyyət göstərir.
Elektrik stansiyasından “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, stansiyada cari ilin avqust ayında 36,6 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Qeyd edək ki, cari ilin 8 ayı ərzində isə 346,4 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.
Onu da qeyd edək ki, avadanlıqların iş səmərəliliyinin artırılması, enerjinin ötürülməsi və paylaşdırılması sistemlərinin dayanıqlı, sabit işləməsinin və istismar səviyyəsinin yüksəldilməsi istiqamətində həyata keçirilmiş məqsədyönlü tədbirlər nəticəsində elektrik enerji istehsalı üzrə digər texniki göstəricilərdə də müsbət nailiyyətlər əldə edilmişdir.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumatda o da bildirilir ki, cari ilin son üç ayı ərzində də aqreqatlarda müxtəlif təyinatlı təmir işləri həyata keçirilmiş, növbəti istismar həddinə uyğun isə texniki xidmət işləri aparılmışdır. Yeri gəlmişkən, aparılan təmir işləri stansiyanın işçi heyəti tərəfindən həyata keçirilmişdir.
Mənbəyə istinadən onu da qeyd edək ki, stansiyanın elektrik avadanlıqlarına da baxışlar keçirilmiş, aqreqatlarda qrafik üzrə texniki xidmət işləri aparılmış və 110 kV-lik yarımstansiyanın avadanlıqlarında cari təmir işləri görülmüşdür. Payız-qış mövsümü ilə əlaqədar bir sıra qabaqlayıcı tədbirlər də görülmüşdür.
Onu da qeyd etmək yerinə düşərdi ki, təmir işləri güc transformatorundan, eleqaz açarlardan, ayrıcılardan, izolyatorlardan, generator avadanlıqlarından da yan keçməmişdir.
Digər enerji obyektlərində olduğu kimi, burada da yanğın təhlükəsizliyi məsələsi daima diqqət mərkəzində saxlanılır. Stansiyanın və maşın zalının ətrafı yağ məhsullarından, ərazi isə quru otlardan və yanğın törədə biləcək tullantılardan təmizlənmişdir
Xatırladaq ki, effektivliyi yüksək olmaqla yanaşı tikinti müddətinin də azlığını nəzərə alaraq postsovet məkanında ilk dəfə olaraq generasiya güclərinin paylanmış struktur konsepsiyasını əsas götürərək porşen tipli mühərriklərdən ibarət olan generatorların tətbiqinə başlanmışdır. Belə generasiya güclərindən biri də 12 aqreqatdan ibarət, ümumi gücü 105 MVt olan “Bakı Elektrik Stansiyası”dır.

MEASURES WERE CARRIED OUT IN THE LINE OF SEASON
Repair – mending measures are implemented under the graphic at Baku Power Plant taking into account of the most modern technology. Presently the units are operated under the dispatch graphic.
According to the information given by the power plant to the Press – release of Azerenergy” JSC, about 36,6 million kWh electric energy was produced in August of the current year.
Lets` noted that, about 346,4 million kWh electric energy was generated during 8 months of the current year.
Lets` also noted that, positive results were achieved in the line of technical indicators as a result of carried out purposeful measures in the line of increasing of work productivity of the equipments, rising of energy distribution and transmission systems.
Under other information given by the source, different setting repair work were implemented at the aggregates during last three months of the current year. By the way, repair work  were implemented by worker staff of the power plant.
Lets` noted that, the equipments of the power plant were controlled, technical service was operated under the graphic. Maintenance repair work was operated at the s/s by 110 kV. Some urgent measures were operated there.
It should be noted that, repair work was also operated at the power transformers, circuit breakers, disconnectors, insulators, generators.
Fire safety is also in the center of the attention there as at other energy objects. The territory of the power plant and machine hall was cleaned of oil products and territory was cleaned of dry grass.
Lets` remind that, one of these generation power is consisting of 12 units, Baku Power Plant -total power by 105 Mw.