NAFTALAN: UĞURLAR ÇOXALIR
“Mingəçevir REŞ”-in struktur tərkibində fəaliyyət göstərən “Naftalan Elektrik Şəbəkəsi” özünün texniki-iqtisadi göstəricilərini aybaay yaxşılaşdırır. Müəssisə regional şəbəkənin nümunəvi obyektlərindən biridir.
“Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə şəbəkənin məsul işçisinin verdiyi məlumata görə, son aylar şəbəkənin 10 kV-lik elektrik veriliş xətlərində 1,7 km uzunluğunda əsaslı və cari təmir işləri görülüb. Kollektivin təmsilçiləri öz qüvvələri ilə 0,4 kV-lik EVX-lərdə də iki km-ə yaxın hissədə analoyi işlər həyata keçiriblər. Şəbəkənin xidməti ərazisində fəaliyyət göstərən beş yarımstansiyada da müvafiq tədbirlər başa çatdırılıb. Yeni ünvanlara 27 ədəd bir fazlı smart-kart tipli sayğac quraşdırılıb.
Qeyd edək ki, kurort şəhərciyi olan Naftalanda 2,4 minə yaxın fərdi əhaliyə, 350-ə yaxın qeyri-əhali sektoruna fasiləsiz, keyfiyyətli və dayanıqlı enerji verilir. Son vaxtlar Naftalan ərazisində təbiətin göstərdiyi «şıltaqlıq» şəbəkənin işinə mənfi təsir göstərə bilməyib. Bu isə kollektivin davamlı olaraq apardığı profilaktik tədbirlərin müsbət nəticəsidir.
Bütün bunlar Naftalan Elektrik Şəbəkəsinin ümumi fəaliyyətinə də müsbət təsirini göstərir. Şəbəkədə, demək olar ki, enerji itkisi, enerji oğurluğu yox dərəcəsindədir. Cari ilin əvvəllərindən kollektiv uğurlarını artırır və son məqsədə – enerji haqlarının tam şəkildə ödənilməsinə çalışır.

NAFTALAN: SUCCESSES ARE INCREASING
Technical – economical indicatos are improving month by month at “Naftalan Electric Network” of Mingachevir REN. The enterprise is one of exemplary objects of the regional object.
According to the information given to the Press - release of “Azerenergy” JSC, capital and maintenance repair work were operated in 1,7 km length of TL by 10 kV of the network during last months. Representatives of collective 0.4 kV TL house in almost two-kilometer stretch of the work carried out analogical. Of the five sub-stations operating in the territory of the relevant events in the network has been completed. 27 pieces of new addresses phase meter installed smart card readers.
Note that, in the resort town of Naftalan 2,400 individuals and nearly 350 rooms to the private sector, non-stop, given quality and sustainable energy. Naftalan in recent nature of the "freak" could have a negative impact on the network. This is a positive result of collective preventive measures implemented on an ongoing basis.
All this has a positive effect on the energy of naphthalene. It can be said that the loss of energy is electricity theft. Collective success at the beginning of the current increases, and the ultimate goal - energy bills are paid in full.