“Masallı Elektrik Şəbəkəsi”ndə elektrik təsərrüfatının fəaliyyətini sağlamlaşdırmaq, istehlakçıları daha da keyfiyyətli və dayanıqlı elektrik enerjisi ilə təmin etmək məqsədilə həyata keçirilən işlər öz bəhrəsini verməkdədir. Şəbəkədən bu barədə “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumatda bildirilir ki, elektrik enerjisi ilə təchizat sahəsində vəziyyətin qənaətbəxş olması rayonun elektrik təsərrüfatında görülmüş əsaslı və cari təmir işləri ilə də bağlıdır.
Qeyd edək ki, son vaxtlar rayonun elektrik təsərrüfatında xeyli iş görülüb. Belə ki, cari ilin son üç ayı ərzində 10 və 0,4 kV-lik elektrik xətlərinin 3,2 km-ə yaxın hissəsi əsaslı təmir edilmiş, yenidənqurma tədbirləri çərçivəsində “Smart” kart tipli sayğacların quraşdırılması ilə əlaqədar 570 metrdən artıq koaksal kabel çəkilmişdir. Hava xətlərinin ətrafı yaşıl kütlələrdən təmizlənib. Rayonun enerji təsərrüfatının daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər bu gün də uğurla davam etdirilir.  Eyni zamanda 18 TM-də əsaslı təmir işləri həyata keçirilmiş və ümüumi gücü 1,4 mVA-ya yaxın olan altı transformator da əsaslı təmir edilərək istehlakçıların xidmətinə verilmişdir.
Onu da qeyd edək ki, elektrik enerjisindən istifadə qaydalarının pozulması hallarının aşkarlanması üçün mütəmadi reydlər keçirilir. Belə ki, müəssisənin xidməti ərazisində cari ilin aprel ayında keçirilmiş reydlər zamanı 44 istehlakçının sayğac uçot komplektində qüsur aşkar edilərək 182,3 min kilovatsaata yaxın itirilmiş elektrik enerjisinin 10,9 min manatdan çox istehlak dəyəri bərpa edilmişdir.
Yeri gəlmişkən, cari ilin yanvar-aprel ayları ərzində reydlər zamanı 255 istehlakçının sayğac-uçot komplektində qüsur aşkar edilərək 1 milyon 88,8 min kilovatsaatdan artıq itirilmiş elektrik enerjisinin 65,3 min manatdan çox istehlak dəyəri bərpa edilib. Müəyyən edilmiş məbləğdən təqribən 75 faizə yaxını ödənilib. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində həmin məbləğin qalan hissəsinin ödənilməsi istiqamətində müvafiq tədbirlər görülür. Sonda onu da qeyd edək ki, şəbəkədə əməyin mühafizəsi və texniki təhlükəsizlik məsələləri də diqqət mərkəzindədir. İşçilərin peşəkarlıq səviyyələrinin yüksəldilməsinə daim diqqət yetirilir. Bunun üçün mütəmadi olaraq qəza məşqləri, müxtəlif treninqlər keçirilir. İşçilər texniki təhlükəsizlik və əməyin mühafizəsi ilə bağlı mütəmadi olaraq təlimatlandırılırlar.

Carried out measures at Masalli Electric Network” in the line of improving of economy activity, supply the consumers with quality and stabile electric energy give positive results. According to the information given by the network to the Press – release of “Azerenergy” JSC, being satisfactory of situation at electric energy supply depends on carried out capital and maintenance repair work.
It should be noted that much work has been done in recent years in the energy sector in the region. Thus, in the last three months of the year 10 and 0.4 kW of power have been renovated part of about 3.2 km, in the reconstruction of "Smart" card type meters with 570 meters of cable was coaxial. Around of TL were cleaned of green mass. Measures    to improve the energy economy of the region is still continuing successfully. At the same time carried out repair works on TM 18 total capacity of 1.4 MW, which is close to six transformers were repaired and service consumers.
It should be noted that the detection of violations of the rules of electricity will be carried out on a regular basis. So, in April of this year, during the raids were found full account of 44 consumers of 182300  kWh loss electric power consumption by more than 10900 manat was restored.
By the way, during the months of January and April, during the raids were discovered 255 total users account for more than 1 million 88 800 and 65 300 manat use value of the loss of electricity has been restored. Paid about 75 percent of the amount determined. The rest of the amount paid as a result of actions taken by the relevant measures. Finally, it should be noted that the network is the focus of occupational health and safety. Attention is given to raise the level of professionalism. To do this, regular exercise, an emergency, a variety of training. Working on a regular basis with regard to health and safety   informed.