“Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə “Bərdə Elektrik Şə­bəkəsi”ndən daxil olan məlumata görə, ötən il bu müəssisənin kollektivi  nəzərdə tutulmuş tədbirlər planına uyğun çalışıb. Belə ki, 125-ə yaxın transformator məntəqəsi təmir edilib. Eyni zamanda rayonda 7,1 km SİP kabeli xətti çəkilib. Bütün bunlarla yanaşı 10 və 0,4 kV-lik hava elektrik verilişi xətlərinin 80 km-ə yaxın hissəsində  təmir başa çatdırılıb və 410-dan artıq dəmir-beton dayaq basdırılıb.
Qeyd edək ki, görülmüş işlər bununla məhdudlaşmayıb. Rayonun 109 kəndinə xidmət edən transformator məntəqələrində,  hava elektrik verilişi xətlərində nəzərdə  tutulmuş texniki işlər  həyata keçirilib. Belə ki, 35 kV-lik “Şirvanlı”,  “Yeni Həyat”, “H.As­lanov”, “S.Vurğun” və “Bə­c­rəvan” yarımstansiyalarından  çıxan 10 kV-lik xətlərin müxtəlif istiqamətlərində əsaslı təmir işləri görülüb.
Hacılar, Gərənə, Çəmənli, Qazaxlar,  Mehdili, Soğan­ver­dilər, Uğurbəyli və digər kəndlərdə transformator məntəqələrindən çıxan  EVX-lərdə əsaslı təmir  işləri aparılıb.
Yeri gəlmişkən, sözügedən müəssisənin xidməti  ərazisində məcburi köçkünlərin yaşadıqları ünvanlara bu ilin yanvar-fevral aylarında 440 ədəd yeni sayğacın quraşdırılması da  görülən məqsədyönlü işlərin sırasındadır.
Yevlax rayonu və ətraf kəndlərinin enerji təchizatını təmin edən eyniadlı paylayıcı elektrik şəbəkəsinin texniki istismar səviyyəsinin daha da yaxşılaşdırılması istiqamətində lazımi tədbirlər planı yerinə yetirilir. Sözügedən müəssisədən əldə etdiyimiz məlumata görə, bu ilin yanvar-fevral  aylarında Yevlax şəhərindəki üç  transformator məntəqəsi təmirdən çıxarılıb. Aran qəsəbəsinin «Na­sos-2» hava xəttində  350 metr naqil təzələnib və  6 kV-lik 13-cü budaqlanmanın Tanrı­qu­lular və Salahlı  kəndləri  ərazisindəki beş ədəd ağac dayaq dəmir-beton dayaqla əvəzlənib.

Much more increasing of service quality of the consumers, saving of technological losses in definite limit, preventing of commercial losses, supplying of 100 % result are main orders standing in front of us. Urgent measures are carried out in the line of it.
According to the information given by Barda Electric Network to the Press – release of “Azerenergy” JSC, collective of this enterprise were assiduously trying last year. So that, about 125 transformer points were repaired. At the same time, 7,1 km SIL type cable was installed at the region. About 80 km of OHL by 10 and 0,4 kV were repaired and more than 410 iron – concrete stands were grounded.
Lets` noted that, intended measures were implemented at transformer points, OHL. So that, capital repair work were implemented at different directions of the lines by 10 kV coming out of Shirvanli, Yeni Heyat, H. Aslanov, S. Vurghun and Bejravan s/s.
Capital repair work were also implemented at transformer points of Hajilar, Gerene, Chemenli, Gazakhlar, Mehdili, Soghanverdiler, Ughurbeyli and at other villages.
By the way, construction of 440 new meters for refugees in January – February is also including to carried out measures plan.
Necessary measures were implemented in the line of improving of technical exploitation level of distribution electric network. Under other information given by the source, three transformer points were repaired at Yevlakh city. 350 meter cable was renewed at Nasos – 2 TL of Aran settlemet and five stands were substituted with iron – concrete ones at Tanrigulular and Salahli villages.