“AZƏRBAYCAN İES”: TEXNİKİ İQTİSADİ GÖSTƏRİCİLƏR YÜKSƏKDİR
Digər enerji müəssisələrində olduğu kimi, respublikamızın enerji nəhəngi  sayılan “Azərbaycan İstilik Elektrik Stansiyası”nda (İES) həyata keçirilmiş məqsədyönlü tədbirlərin nəticəsi olaraq texniki iqtisadi göstəricilər qənaətbəxşdir. Stansiyanın kollektivi cari ilin 11 ayını da yüksək işgüzarlıq əhval-ruhiyyəsi ilə yola salıblar. Hazırda stansiya dispetçer qrafikinə uyğun olaraq fəaliyyət göstərir.
Sözügedən müəssisədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, stansiyanın kollektivi cari ilin noyabr ayında 721,4 milyon kilovatsaat elektrik enerjisi istehsal etmişlər.
Qeyd edək ki, cari ilin 11 ayı ərzində isə burada 7 milyard 288,7 milyon kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal olunmuşdur.

AZERBAIJAN TPP: TECHNICAL ECONOMICAL INDICATORS ARE IN HIGH LEVEL
Technical economical indicators are satisfactory as a result of carried out purposeful measures at Azerbaijan Thermal Power  Plant which  is energy huge of the republic. Collective of power plant were spent 11 months of the current year with high spirit. At present, the power plant is operated under the dispatch graphic.
According to the information given by mentioned enterprise to the Press – release of “Azerenergy” JSC, 721,4 million kWh electric energy was produced in November of the current year.
Lets` noted that, 7 milliard 288,7 million kWh electric energy was generated there during 11 months of the current year.