“Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə Səhmdar Cəmiyyətin Mərkəzi Dispetçer İdarəsindən daxil olan məlumata görə,  cari ilin noyabr ayında ölkə enerjisistemində 1,7 milyard kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir. Göstərilən həcmdən istilik elektrik stansiyalarının (İES) payına 1,6 milyard kilovatsaatdan çox, su elektrik stansiyalarının (SES) payına isə 0,1 milyard kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsalı düşür.
Mənbəyə istinadən onu da qeyd edək ki, sözügedən ay ərzində qonşu dövlətlərlə - Rusiya Federasiyası, Türkiyə və İran İslam Respublikası ilə elektrik enerjisi mübadiləsi davam etdirilmişdir.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumata görə, cari ilin 11 ayı ərzinndə isə 19,2 milyard kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir. O cümlədən, İES-lərdə 17,5 milyard kilovatsaatdan, SES-lərdə isə 1,7 milyard kilovatsaatdan çox elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.

According to the information given by the Central Dispatch Office of the Joint Stock Company to the Press – release of “Azerenergy” JSC, more than 1,7 milliard kWh electric power was generated at the state energy system in November of the current year. From this capacity, more than 1,6 milliard was produced by thermal power plants (TPP), about 0,1 milliard was generated by hydro power plant (HPP).
Under the information given by the source, energy exchange was implemented with neighboring countries – Russian Federation, Turkey and Islamic Republic of Iran.
Lets` noted that, more than 19,2 milliard kWh electric power was generated during 11 months of the current year. By the way, 17,5 milliard was generated by TPP, more than 1,7 milliard was produced by HPP.