“Ağcabədi Elektrik Şəbəkəsi”ndə (EŞ) “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, müəssisənin xidməti ərazisində qış mövsümünə hazırlıq məqsədilə bir sıra təmir işləri yerinə yetirilib. O cümlədən, cari ilin son üç ayı ərzində 23 transformator əsaslı təmir edilərək istehlakçıların xidmətinə verilmişdir.
Qeyd edək ki, cari ilin son üç ayı ərzində müəssisənin balans mənsubiyyətinə aid olan 10 və 0,4 kV-lik hava elektrik verilişi xətlərində də əsaslı və cari təmir işləri aparılmış, istismara yararsız naqillər yeniləri ilə əvəz edilmişdir. Nəticədə iki kilometrdən artıq 10 kV-lik xətt təmir edilmişdir. Eyni zamanda, rayonun Mehrablı, Arazbar, Hüsülü və digər kəndlərində 0,4 kV-lik xətlərin 1,4 kilometrdən artıq hissəsi təmir edilmişdir.
Yeri gəlmişkən, təsdiq edilmiş plan-qrafikdə nəzərdə tutulmuş və istismar zamanı mövcud olan digər təmir-bərpa işlərinin müvəffəqiyyətlə həyata keçirilməsi istiqamətində hazırda tədbirlər davam etdirilir.
Mənbədən əldə edilən digər bir məlumata görə, cari ilin sentyabr ayında müəssisənin xidməti ərazisində keçirilmiş reydlər zamanı 60-a yaxın istehlakçının sayğac uçot komplektində qüsur aşkar edilmişdir. Aşkar edilmiş qayda pozuntuları müvafiq qaydada aktlaşdırılmış və 661,8 min  kilovatsaata yaxın itirilmiş elektrik enerjisinin 39,7 min manatdan artıq istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həyata keçirilən müvafiq tədbirlər nəticəsində hesabat ayında həmin bu məbləğin 66 faizdən artıq hissəsinin ödənişi təmin edilmişdir.
Onu da qeyd edək ki, cari ilin 9 ayı ərzində aşkar edilmiş 574 qayda pozuntusuna görə 6 milyon 308,2 min kilovatsaata yaxın itirilmiş elektrik enerjisinin 378,4 min manatdan artıq istehlak dəyəri bərpa edilmişdir. Həmin bu məbləğin 76 faizə yaxın hissəsinin ödənişi təmin edilmiş və qalan hissənin ödənilməsi istiqamətində isə müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.
Sonda onu da bildirək ki, enerji təchizatçıları növbəti mövsümün uğurla başa çatdırılması istiqamətində öhdələrinə düşən vəzifələri layiqincə yerinə yetirməyə çalışırlar.

Traditional repair – restoration measures were carried out at energy economy operating at the country territory in the line of supplying of the consumers with quality and stabile electric energy.
According to the information given by “Aghjabadi Electric Network” (EN) to the Press – release of “Azerenergy” JSC, some repair work was implemented in order to preparation to winter season at the enterprise service territory. By the way, 23 transformers were repaired during last three months of the current year.
Lets` noted that, capital and maintenance repair work were implemented at OHL by 10 and 0,4 kV belonging to the enterprise, out of service cables were substituted with new ones during last three months of the current year. As a result of it, more than two km line by 10 kV was repaired. At the same time, more than 1,4 km distance of the line by 0,4 kV was repaired at Mehrabli, Arazbar, Husulu and at other villages of the region.
By the way, preparation measures are continued in the line of carrying out of repair – restoration measures intended at plan – graphic.
Under other information given by the source, damages were discovered at meter account complete of about 60 consumers during carried out spot – checks in September of the current year. Discovered infringements were relevantly acted and more than 397 00 manat use value of about 6618 00 kWh loosed electric power was restored. More than 66 % of this sum was repaid as a result of carried out relevant measures.
Lets` noted that, 574 infringements were observed during 9 months of the current year and more than 3784 00 manat use value of about 6 million 3082 00 kWh loosed electric power was restored. About 76 % of this sum was repaid and relevant measures are operated in the line of paying of the remainder sum.
Lets` noted that at the end, energy suppliers are assiduously try to handle their work well in the line of successfully finishing of the season.