“Ağcabədi Elektrik Şəbəkəsi”nin kollektivi növbəti payız-qış mövsümünə ciddi hazırlıq görür. Müvafiq tədbirlər planına uyğun olaraq, görülən işlərin miqyası genişdir. Ötən altı ay ərzində müxtəlif gücə malik olan 25 ədəd 10/0,4 kilovoltluq transformator əsaslı təmir edilərək istismara verilib. 0,4 və 10 kV-lik hava xətlərində xeyli sayda dəmir-beton dayağın basdırılması təmin edilib.
Sözügedən müəssisədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, rayon mərkəzinin elektroenergetika təsərrüfatının normal vəziyyətə gətirilməsinə də xüsusi diqqət yetirilir. Hazırda Ü.Hacıbəyov və Qarabağ küçələrində abadlaşdırma işləri start götürüb. Həmin tədbirlər çərçivəsində ərazidəki dayaqların bir qismi yeniləri ilə əvəz olunub. Bundan başqa, küçələrdəki naqillərdən də bir hissəsi daha keyfiyyətli və təhlükəsizlik tələblərinə cavab verən SİP kabellərlə dəyişdirilib.
Qeyd edək ki, ümumilikdə ilin birinci yarısı ərzində şəbəkə üzrə 143 milyon kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehlak olunub.Həmin dövr ərzində istehlakçılara ötürülmüş enerjinin dəyərinin toplanılması istiqamətində də ciddi tədbirlər görülüb.

COMMISSION LEVEL IS IMPROVED
Serious preparation is carried out for autumn – winter season by the collective of Aghjabadi Electric Network”. Scale of  carried out measures is large in the line of relevant measures plan. 25 transformers by 10/0,4 kV are maintenance repaired and put into operation. Grounding of lots of iron – concrete stands at the TL by 0,4 and 10 kV is supported.
According to the information given by mentioned enterprise to the Press – release of “Azerenergy” JSC, normalizing of the situation of electricity economy at the region center is in the center of the attention. At present, renovation work is started at U. Hajibeyov and Garabagh streets. Some of the stands were also substituted with new ones.  In additional,  some of the cables at the street were substituted with much more quality ones and with SIL type cables for supporting of safety.
Lets` noted that, in general, about 143 million kWh electric energy was produced under the network during the first half – year. Serious progress was implemented in the line of collecting of energy value transmitted to the consumers.