Cari ilin iyul ayında ölkə enerjisistemində 1,7 milyard kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir. Göstərilən həcmdən istilik elektrik stansiyalarının (İES) payına 1,5 milyard kilovatsaatdan artıq, su elektrik stansiyalarının (SES) payına isə 0,2 milyard kilovatsaata yaxından artıq elektrik enerjisi istehsalı düşür.
Mənbənin bildirdiyi digər bir məlumata görə, cari ilin ötən 7 ayı ərzinndə isə 12,8 milyard kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir. O cümlədən, İES-lərdə 11,4 milyard kilovatsaata yaxın, SES-lərdə isə 1,4 milyard kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.

About 1,7 milliard kWh electric power was generated at the state energy system in June of the current year. From this capacity more than 1,5 milliard was produced by Thermal Power Plants  (TPP), more than 0,2 milliard kWh was generated by Hydro Power Plants (HPP).
Beside it, energy exchange was carried out with neighboring countries – Russian Federation, Turkey, Georgia and Islamic Republic of Iran.
Under the information given by the source, about 12,8 milliard kWh electric power was produced during last 7 months of the current year. By the way, about 11,4 milliard kWh was produced at TPP, about 1,4 milliard was generated at  HPP.