ENERJİ TƏMİNATINI DAHA DA YAXŞILAŞDIRMAQ ÜÇÜN
«Mingəçevir REŞ» MMC-nin tərkibində fəaliyyət göstərən “Ağdam Elektrik Şəbəkəsi”nin (EŞ) kollektivi bu ilin birinci yarısını uğurla başa çatdırıb. Cəbhə bölgəsində çalışan energetiklər istehlakçıların dayanıqlı və fasiləsiz enerji təchizatı üçün bir sıra texniki-təmir işləri həyata keçiriblər. Bu da enerjinin istehlak dəyərinin ödənilməsinə də öz müsbət təsirini göstərib.
Sözügedən müəssisədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, şəbəkənin təmirçilər briqadası tərtib edilmiş təmir qrafikinə uyğun olaraq, yarımillikdə 10 kV-lik EVX-lərdə 6,7 km-lik hissədə əsaslı və cari təmir aparıblar. 0,4 kV-lik xətlərdə isə 8 km-lik məsafədə əsaslı və cari təmir işləri görülüb.  Bundan əlavə, transformator təsərrüfatında təmir işləri həyata keçirilib, 10/0,4 kV-lik 64 transformator məntəqəsi cari təmir olunub. 10/0,4 kV-lik 9 transformator isə əsaslı təmirdən sonra yenidən şəbəkəyə qoşulub. 12 transformator məntəqəsində isə zəruri təhlükəsizlik tədbirləri görülüb.
Qeyd edək ki, rayonun 10 kV-lik «Əfətli» xəttində 17, «Çəmənli» xəttində 5 dayaq yenisi ilə əvəz olunub, 436 təzə  mənzildə yeni elektrik sayğacı quraşdırılıb, müxtəlif səbəblərdən yararsız hala düşmüş 310 sayğac isə  dəyişdirilib. Sonda onu da qeyd edək ki, enerji təchizatının daha da dayanıqlı təmin edilməsi istiqamətində görülən işlər davam etdirilir. Hazırki iqlim şəraitini nəzərə alaraq, yanğın təhlükəsizliyinin təmin edilməsi məqsədilə də müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.

FOR MUCH MORE IMPROVING OF ENERGY SUPPLY
The first half year was succesfully finished by the collective of Aghdam Electric Network (EN) operated at «Mingachevir REN» LLC. Some technical – economical  measures were implemented by energy suppliers at the front line. It makes positive influence in repaying of use value in order to supply the consumers with quality and regular electric power.  According to the information given by mentioned enterprise to the Press – release of Azerenergy JSC, capital and maintenance repair work was implemented at 6,7 km distance of  TL by 10 kV in accordance to applied repair graphic. These type of repair work was implemented at 8 km distance of the lines by 0,4 kV. In additional, repair work was carried out  at the transformer economy, 64 transformer points by 10/0,4 kV were maintenance repaired. Nine transformers by 10/0,4 kV were capital repaired and connected to the network. Necessary safety measures were implemented at 12 transformer points.
Lets` noted that, 17 stands at Elefli line by 10 kV, 5 stands at Chemenli line was substituted with new ones, new electric meters were constructed at 436 flats, damaged 310 meters were changed.  It should be noted that, carried out measures in the line of much more quality supplying of energy support is continued. At present, corresponding measures are implemented in order to supply fire safety.