LAZIMİ TƏDBİRLƏR VAXTINDA HƏYATA KEÇİRİLİR
“Füzuli Elektrik Şəbəkəsi”ndən (EŞ) “Azəreneji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, müəssisənin xidməti ərazisində əvvəlki dövrlərlə müqayisədə cari ilin yanvarında sərfiyyat artıb ki, bunun ba müxtəlif səbəbləri vardır. Belə ki, burada alternativ enerji mənbələri yetərli olmadığından, sakinlər istiliklə əlaqəli bütün məişət ehtiyaclarını məhz elektrik enerjisi ilə təmin edirlər.
Mənbəyə istinadən onu da qeyd edək ki, martın ilk ongünlüyündə güclü qar yağması nəticəsində baş verən qısamüddətli açılmalar istisna edilməklə, Füzuli rayonunun enerji təchizatı sistemi bu ilin sərt qışında dayanıqlı fəaliyyət göstərib. Baş verən qısamüddətli açılmalar isə xüsusi qəza-bərpa briqadası tərəfindən operativ şəkildə bərpa edilib.
Qeyd edək ki, enerji verilişində fasiləsizliyin başlıca səbəbi ötən ilin yay aylarında bütün elektrik avadanlıqlarının və hava verilişi xətlərinin qrafik üzrə təmir olunaraq saz vəziyyətə gətirilməsidir. Rayonun işğaldan azad edilmiş 23 kəndində və məcburi köçkünlər üçün salınmış qəsəbələrdə mövcud ötürücü və paylayıcı avadanlıqların dayanıqlığı təmin edilir.
Yeri gəlmişkən, bu ilin əvvəlindən növəti payız-qış mövsümünə hazırlıq tədbirlərinin qrafiki tutulub. Təmir qrafikində yarımstansiya avadanlıqları, transformator məntəqələri və xətlər üzrə cari təmir işlərinin aparılması nəzərdə tutulur.
Sonda ony da qeyd edək ki, səbəkə kollektivinin sağlam fəaliyyəti üçün əməyin mühafizəsi və texniki təhlükəsizlik tədbirlərinin yerinə yetirilməsinə də xüsusi diqqət yetirilir. Bütün istismar heyəti istənilən əməliyyatın yerinə yetirilməsinə - qəzaların aradan qaldırılmasına və ya cari təmir işlərinə cəlb edildikdə, ilk növbədə, cavabdeh səlahiyyətli şəxslər tərəfindən təlimatlandırılırlar.

NECESSARY MEASURES ARE IMPLEMENTED IN TIME
According to the information given by “Fuzuli Electric Network” (EN) to the Press – release of “Azerenergy” JSC, use was increased in January of the current year in comparison with previous period at the enterprise service territory. So that, there is no enough alternative energy sources, that is why inhabitants are supplying their all daily requirements with electric energy.
Lets` also noted stressing to the source, Fuzuli was supplied with stabile electric power during this severe winter season except of some short time opening situations as a result of hard snowing. These type of situation were prevented by accident – repair brigade in time.
Lets` noted that, the main reason of without interval electric energy is mending and repair work at all electric equipments and OHL during summer of last year. Stability of available transmission and distribution equipments is supplying at 23 villages of the region and at the settlements where refugees live.
By the way, graphic of preparation measures to the next autumn – winter season is organized. Repair work of s/s equipments, transformer points and lines are intended at the graphic.
It should be noted at the end, labour protection and technical safety measures are also in the center of the attention. All exploitation staff are instructed by responder plenipotentiary person before carrying out of maintenance repair work and preventing of accidents.