Baharın gəlişi ölkə energetiklərinin işgüzar əhval-ruhiyyəsini daha da yüksəldib. Cənubi Qafqaz regionunun ən böyük istilik elektrik stansiyası sayılan, o cümlədən ölkəmizin ən böyük enerji istehsalçıları ötən ili uğurla yekunlaşdırdığı kimi, cari ilin fevral ayını da diqqətəlayiq texniki-iqtisadi göstəricilərlə başa çatdırıb. “Azərbaycan İstilik Elektrik Stansiyası”ndan “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumatda belə qeyd edilir.
Qeyd edək ki, müəssisədə cari ilin fevral ayında proqnozlaşdırılmış 865,8 milyon kilovatsaata qarşı 866 milyon kilovtasaata yaxın elektrik enerjisi istehsal edimişdir.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumata görə, istehsalla yanaşı, təmir-bərpa işləri də uğurla həyata keçirilib. Nəticədə blokların texniki-iqtisadi göstəriciləri yaxşılaşdırılmışdır.
Yeri gəlmişkən, hal-hazırda stansiya dispetçer qrafikinə uyğun fəaliyyətini davam etdirir və beş enerji bloku tam gücü ilə işləyir. Üç enerji bloku isə ehtiyatda saxlanılır.
Qeyd edək ki, İES üzrə gündəlik enerji istehsalı dispetçer qrafikinə uyğun olaraq, 21-23 milyon kilovat-saat təşkil edir.

“AZERBAIJAN” TPP: THE RESULTS ARE SUCCESSFUL
Coming of spring season has increased efficient mood of the state power engineering specialists. The biggest thermal power plant of south Caucasus, by the way, the biggest energy producer of the republic was over February of the current year with successfully technical – economical indicators as last year. It was noted in the information given by Azerbaijan Thermal Power Plant to the Press – release of Azerenergy JSC.
Lets` noted that, about 866 million kWh electric power was produced against 865,8 million kWh prediction in February of the current year.
Under other information given by the source, beside production, repair – restoration work was successfully implemented. As a result of it, technical – economical indicators of units was increased.
By the way, at present, the power plant is operated under the dispatch graphic and five energy units are operated with whole power. Three ones are in reserve.