Azərbaycan Respublikasında davamlı iqtisadi inkişaf əsasında iqtisadiyyatın rəqabət qabiliyyətliliyini, cəmiyyətin müxtəlif ehtiyaclarının ödənilməsinə əsaslanan inkişaf prosesini və sosial rifahın daha da artırılmasını təmin etmək məqsədilə Prezident İlham Əliyev ötən ilin dekabr ayının 6-da “Milli iqtisadiyyat və iqtisadiyyatın əsas sektorları üzrə Strateji Yol Xəritələrinin təsdiq edilməsi haqqında” Fərman imzalayıb.
Strateji Yol Xəritəsi: “Qlobal çağırışlara cavab verərək investisiyaların cəlbi, azad rəqabət mühiti, bazarlara çıxış və insan kapitalının inkişafı nəticəsində Azərbaycanın dünya iqtisadiyyatında mövqeyi gücləndiriləcək və o, yüksək gəlirli ölkələr qrupuna daxil olacaq”. Strateji Yol Xəritəsində milli baxışa uyğun olaraq, prioritetlər, tədbirlər və indikatorlar müəyyənləşdirilib.
“Azərenerji” Açıq Səhmdar Cəmiyyətinin İctimaiyyətlə əlaqələr və mətbuat xidməti bildirir ki, “Strateji Yol Xəritəsi”ndən irəli gələn vəzifə və funksiyaları keyfiyyətlə yerinə yetirmək məqsədilə Səhmdar Cəmiyyətin idarə aparatında, eyni zamanda, tabe müəssisələrində kadr potensialının gücləndirilməsi və ehtiyat kadr bazasının yaradılması üzrə proses həyata keçirilir. Bu işlər bir-birinə paralel gedir və bir-birini tamamlayır.
Belə ki, son illərdə reallaşdırılmış məqsədyönlü tədbirlər nəticəsində elektrik enerjisi sistemində yeni texnologiyalar və beynəlxalq standartlara cavab verən müasir avadanlıqlar tətbiq edilmişdir ki, bu da hər bir işçidən müvafiq nəzəri biliklər və yüksək peşə hazırlığı tələb edir.
Hazırda “Azərenerji” ASC ixtisası və bilik səviyyəsi ölkə enerji sisteminin müasir texnologiyaların tələblərinə və idarəetmə prinsiplərinə cavab verən mütəxəssislərin müsabiqə əsasında işə qəbulunu davam etdirir.

For purpose of providing competitive ability of the economy based on sustainable economic development of Azerbaijan Republic, development process based on satisfaction of different needs of the society and improvement social welfare, on 6th December of the last year, the President of Azerbaijan Republic, Mr. Ilham Aliyev has signed the Decree on “Confirmation of Strategic Road Map for the National Economy and main economy sectors”.
Strategic Road Map: “In the result of attraction of the investments under global appeals, free competition environment, entrance to the markets and development of human resources, the position of Azerbaijan economy will be increased and it will enter to the group of high-income countries”. In accordance with national view, priorities, measures and indicators had been determined in Strategic Road Map.
Public Relations and Press Service of “Azerenerji” JSC informs that for qualitative implementation of duties and functions arising from Strategic Road Map, it is carried out process for strengthening of staff potential and establishing reserve staff in Head Office of Joint-Stock Company, also its subordinate entities. These activities are realized in parallel and they complete each other.
Since, in the result of measures realized in last years, new technologies and modern equipments satisfying international standards had been applied in power system. This requires appropriate theoretical knowledge and high professional training from each worker.
At present, Azerenerji JSC via the competition continues recruitment of the specialists, knowledge level of which satisfies requirements of modern technologies and management principles of power system.
You can find vacancies at new prepared official site of “Azerenerji” JSC.
Approximately 2.2 billion kWh of electricity has been produced in the power system of the country in January 2017.