Dekabrın 16-da Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində III Məzun-Karyera sərgisi keçirilib. Ali məktəb ilə sənaye müəssisələri arasında əlaqələrin genişləndirilməsi, məzunların öz ixtisaslarına uyğun işlə təmin olunmasına şərait yaradılması məqsədi daşıyan sərgidə “Azərenerji” ASC də iştirak edib.
III Məzun-Karyera sərgisinə Səhmdar Cəmiyyətin tarixi inkişaf yolu, elektrik enerjisinin istehsalı imkanları, müasir ötürmə və idarəetmə sistemi, həmçinin strateji hədəfləri barədə ətraflı təsəvvür yaratmaq üçün hazırlanmış çap məhsulları sərgi iştirakçılarına təqdim olunub.
“Azərenerji” ASC III Məzun-Karyera Sərgisinə 23 boş vakant vəzifə təklif edib. Ümumən, Sumqayıt, İsmayıllı, Balakən, Lerik və Göygöl şəhər-rayonlarını əhatə edən, əsasən, “Elektrik mühəndisi” ixtisasından ibarət iş yerləri barədə tələbə-məzunlara ətraflı məlumat verilib.
Gələcəkdə öz karyerasını “Azərenerji” ASC-də qurmaq istəyən tələbə-məzunlara işə qəbul qaydaları izah edilib, onları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

In 16 December, III Graduate-Career exhibition was heldat Azerbaijan State Oil and Industry University. The purpose of event isthe development of the relationship between the university and the industry and creating a suitable condition for graduates to find job opportunities and “Azerenerji” JSC has participated in it.
In the III Graduate-Career exhibition brochures, which shows the timeline ofthe Joint Stock Company, potentials of electricity production, modern distribution and management systems and strategic goals,presented to participants of the exhibit.
“Azerenerji” JSC offered 23 vacant places to III Graduate-Career exhibition. In general, information about mainly “Electrical Engineer” position in Sumgait, Ismayilli, Balaken, Lerik, and Goygol had provided to graduates.
Procedure for job application had been explained to graduates who wish to work in “Azerenerji” JSC in the future and answered their questions.