TƏHLÜKƏSIZLIK QAYDALARINA ƏMƏL EDILIR
Bakı Elektrik Stansiyası istismara verildiyi vaxtdan indiyədək (01.07.2013-cü ilə kimi) 3,5 milyard kilovat-saat elektrik enerjisi istehsal edib. Cari ilin birinci yarımili ərzində bu göstərici 270 milyon kVt-saatdan artıq olub.
Müəssisədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumatda bildirilir ki, 2013-2014-cü il payız-qış mövsümünə hazırlıq tədbirləri ardıcıllıqla yerinə yetirilir. Aqreqatlara zəruri texniki xidmət göstərilib, kimyəvi analizlər aparılıb, radiatorlar yuyulub. 110 kV-lik yarımstansiyada transformatorlar cari təftiş olunub, generatorun hava filtirləri yenisi ilə əvəzlənib, işəsalıcı hava kompressorları təmir edilib. Yanğınsöndürücü su xətti təftiş olunub, avtomatika, rele mühafizə qurğuları və ölçü cihazları yoxlanılıb, sazlanıb, qaz xəttində filtrlər dəyişdirilib, qaztənzimləyici bloklar təftiş edilib.
Mənbəyə istinadən qeyd edək ki, ötən altı ay ərzində elektrik sexinin işçi heyəti tərəfindən elektrik avadanlıqlarına texniki baxışlar keçirilib, aqreqatlarda qrafik üzrə texniki xidmət işləri aparılıb, 110 kV-lik yarımstansiya avadanlıqlarında təmir işləri görülüb.
Yüksək gərginlikli yarımstansiyadakı güc transformatorlarında, eleqaz açarlarında, ayrıcılarda texniki xidmət işləri aparılıb. Doqquz generator təmir edilmişdir.
Onu da qeyd edək ki, cari ilin 6 ayı ərzində yanğın təhlükəsizliyi tədbirləri hazırlanıb və həyata keçirilməsi davam etdirilir. Yanğın su nasosları təmir edilib, hazırda işçi vəziyyətinə gətirilib. Stansiya ərazisində yanğın şlanqları və başlıqları təftiş olunub.Yanğın postları yanğın söndürmə vasitələri ilə təmin edilib. Köpüklü yanğınsöndürənlər işçi vəziyyətə gətirilib. 110 kV-lik yarımstansiya yanğın postları və yanğınsöndürənlərlə təmin edilib.
Stansiyanın ərazisi və maşın zalının ətrafında yanğın mənbəyi olan yağ məhsulları, otlar daim təmizlənir. İş yerlərində təhlükəsizlik qaydalarına daim nəzarət edilir.

SAFETY RULES ARE IMPLEMENTED
About 3,5 milliard kWh electric energy was produced since "Baku Power Plant" was put into operation till to present time (01.07.2013). This factor was more than 270 million kWh during the I quarter of the current year.
According to the information given by the enterprise to the press - release of "Azerenergy" JSC, measures plan to autumn - winter season is systematically carried out.
Necessary technical service units, chemical analyzes were carried out, washed radiator. This version of 110 kV transformers were replaced with new air generator unity filters, air compressors have been renovated. Fire waterline was verified, automation, relay protection and measuring devices have been considered, mended, pipeline filters changed, gas regulated blocks were tested.
The source said that in the last six months of the inspection staff of electrical power equipment workshop, maintenance work carried out in accordance with the schedule of units 110 kV substation equipment has been repaired.
s/s high-voltage power transformers, circuit breakers, works disconnects service. Nine of the generator has been repaired.
It should be noted that fire safety for 6 months have been prepared and are being implemented. Fire pumps and repaired the water led to the current situation of labor. The territory of the station, fire hoses and fire-fighting equipment was provided headers. Fire inspection. Foam fire extinguishers have been working condition. 110 kV substation fire messages and was provided.
The area around the fire station and the computer room, which is a source of oil, herbs are always cleaned. Safety in the workplace is constantly monitored.