ŞƏBƏKƏDƏ YENİDƏNQURMA DAVAM EDİR
İstismar səviyyəsinin yaxşılaşdırılması məqsədilə “Saatlı Elektrik Şəbəkəsi”ndə əhəmiyyətli işlər görülməkdədir. Şəbəkədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, son vaxtlar təxminən, 220 ədəd yeni dayaq basdırılıb, 8 kilometr uzunluğunda 10 kilovoltluq xətt çəkilib.
Qeyd edək ki, yarımstansiyalarda da zəruri işlər görülür. 110/35/10 kilovoltluq “Dartı” yarımstansiyasında 20 MVA gücündə transformator əsaslı təmir olunub. Hazırda isə həmin yarımstansiyadakı 16 MVA-lıq transformatorun 110 kilovoltluq tərəfində eleqaz açarlarının quraşdırılması davam etdirilir.
Mənbə onu da bildirdi ki, rayonda şəbəkələrin yenidən qurulması ardıcıllıqla davam etdirilirvə 209 km uzunluğunda SİP-kabelin çəkilməsi və 6500 ədəddən çox smart-kart tipli sayğacın quraşdırılması təmin edilib. Təxminən 57 kilometr uzunluğunda elektrik verilişi xətti yenidən qurulub, 8 yeni transformator məntəqəsi quraşdırılıb. Hazırda 332 abonenti olan Azadakənd ərazisindəki şəbəkə yenidən qurulur.
Yeri gəlmişkən, 35/10 kV-lik “Saatlı” yarımstansiyasında 1 saylı 10 MVA transformatorun əsaslı təmiri də yaxın günlərin planına daxildir.

RECONSTRUCTION WORK IS CONTINUED AT THE NETWORK
Important measures are going to be done at “Saatli Electric Network” in order to improve exploitation level. According to the information given by the network to the Press – release of “Azerenergy” JSC, 220 new stands were grounded, 10 kV line in 8 km was installed during last period.
Lets` noted that, necessary measures were implemented at s/s. Transformer by 20 MVA was capital repaired at “Darti” s/s 110/35/10. At present, construction of circuit breaker by 110 kV of the transformer 16 MVA is also continued.
As the source informed, reconstruction of the network at the region is continued and SIL type cable in 209 km length was installed and more than 6500 smart – card type meters were supplied. Approximately line in 57 km length was reconstructed, 8 new transformer points were constructed. At present, network was reconstructed at Azadakend territory which has 332 consumers.
By the way, capital repair wok of the transformer number 1 by 10 MVA at “Saatli” s/s by 35/10 kV was also intended.