Bu gün cəbhəyanı yaşayış məntəqələrinin elektrik enerjisi ilə daha keyfiyyətli və fasiləsiz şəkildə təmin olunması vacib məsələlərdəndir. Atəşkəsin tez-tez pozulduğu bu ərazilərdə enerji təchizatının dayanıqlığına xüsusi diqqət yetirilir. “Füzuli Elektrik Şəbəkəsi”nin kollektivi bu missiyanı layiqincə yerinə yetirməyə çalışır.
Sözügedən şəbəkədən “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil oln məlumata görə, istər kəndlərdə, istərsə də yeni salınan qəsəbələrdə istismarın yüksək səviyyədə aparılması diqqətdə saxlanılır. Mövsümi tədbirlər də hər zaman vaxtında və keyfiyyətlə icra olunur. Payız-qış mövsü­münə hazırlıq tədbirləri çərçivəsində balansda olan 35/10 kilovoltluq yarımstansiyaların hamısında cari təmir işləri başa çatdırılıb. O cümlədən, bütün transformator məntəqələrinə baxış keçirilib və bu obyektlərdə də zəruri tədbirlər lazımi şəkildə icra olunub.
Qeyd edək ki, elekrtik enerjisindən qeyri-qanuni istifadə edən abonentlərə qarşı aparılan mübarizə tədbirləri  dinamik xarakter kəsb edir. Qanun pozucuları (bu cür hallar əsasən, qeyri-əhali qrupu abonentlərində baş verir) haqqında akt tərtib edilir və ödənişə cəlb olunurlar.
Sonda onu da qeyd edək ki, xıdməti ərazi üzrə istehlak olunan elektrik enerjisinin uçot sisteminin dəqiq təşkil edilməsi məqsədilə sayğaclaşma işləri də əsasən başa çatdırılıb. Hazırda rayon mərkəzi funksiyasını daşıyan Horadizin enerji təchizatı da lazım olan şəkildə qurulub. Şəhərin ərazisi  tam kabelləşdirilib.

STABILITY WAS MUCH MORE INCREASED
Supplying of front residents with quality and without break electric energy is one the main orders today. Stability of energy supply at the territories where cease-fire is often disordered is in the center of the attention. Collective of “Fizuli Electric Network” are properly carried out this mission.
According to the information given by the mentioned enterprise to the Press – release of “Azerenergy” JSC, carrying out of exploitation work in high level at new constructed settlements are also in the center of the attention. Seasonal measures are implemented in time and with quality. Maintenance repair work was operated at s/s by 35/10 kV in the line of preparation to autumn – winter season. By the way, all transformer points are controlled and necessary measures were executed at these objects.
Struggle measures in the line of preventing of illegal use of electric power is gain dynamical character. Relevant statements were drawn up against them.
Lets` noted at the end that, metering process is mainly finished and at present, energy supply of Horadiz is organized in high level. The territory of the city was totally cabled.