“Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə Səhmdar Cəmiyyətin Mərkəzi Dispetçer İdarəsindən daxil olan məlumata görə,  cari ilin oktyabr ayında ölkə enerjisistemində 1,5 milyard kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir. Göstərilən həcmdən istilik elektrik stansiyalarının (İES) payına 1,4 milyard kilovatsaatdan çox, su elektrik stansiyalarının (SES) payına isə 0,1 milyard kilovatsaata yaxın elektrik enerjisi istehsalı düşür.
Mənbəyə istinadən onu da qeyd edək ki, sözügedən ay ərzində qonşu dövlətlərlə - Rusiya Federasiyası, Türkiyə və İran İslam Respublikası ilə elektrik enerjisi mübadiləsi davam etdirilmişdir.
Mənbədən əldə etdiyimiz digər bir məlumata görə, cari ilin 10 ayı ərzində isə 17,5 milyard kilovatsaatdan artıq elektrik enerjisi istehsal edilmişdir. O cümlədən, İES-lərdə 15,9 milyard kilovatsaata yaxın, SES-lərdə isə 1,6 milyard kilovatsaatdan çox elektrik enerjisi istehsal edilmişdir.

According to the information given by the Central Dispatch Office of the Joint Stock Company to the Press – release of “Azerenergy” JSC, more than 1,5 milliard kWh electric energy was produced at energy system in October of the curent year. From this capacity, more than 1,4 milliard kWh was generated by thermal power plant (TPP), about 0,1 milliard kWh was produced by hydro power plant.
It should be noted at the end that, energy transmission was operated at neighbouring conutries – Russion Federation, Turkey and Islamic Republic of Iran.
Under other information given by the source, more than 17,5 milliard kWh was generated during 10 months of the current year. By the way, about 15,9 milliard kWh was generated at TPP, more than 1,6 milliard was produced at HPP.