“UCAR EŞ”: TƏMİR İŞLƏRİ APARILIB
Payızın nəfəsi duyulmaqdadır. Yayın yandırıcı istilərindən «azad» olan energetiklərimiz gördükləri işin hesabatını  aparır, görüləcək işlərin siyahısını tutur, payız-qış mövsümünə hazırlıqlarını yekunlaşdırırlar. İstehlakçılara göstərilən  xidmətin keyfiyyətinin daha da yüksəldilməsi, texnoloji itkilərin müəyyən olunmuş həddə saxlanması, istehlak edilmiş elektrik enerjisinin sərfinə görə ödənişlərin yüksək həddə çatdırılması ən mühüm vəzifədir. Bütün bunlarla yanaşı elektrik enerjisindən istifadə zamanı qaydaların pozulmasının qarşısının alınması istiqamətində də mütəmadi olaraq tədbirlər davam etdirilir. Bu məqsədlə də digər energetika müəssisələrində olduğu kimi, “Ucar Elektrik Şəbəkəsi”nin də (EŞ) balans mənsubiyyətinə aid olan EVX-lərdə və TM-lərdə müxtəlif təyinatlı təmir işləri aparılır.
Sözügedən müəssisədən balans mənsubiyyətinə aid olan elektrik erilişi xətlərində (EVX) və transformator məntəqələrində (TM) həyata keçirilən yenidənqurma və təmir işləri barəsində “Azərenerji” ASC-nin Mətbuat xidmətinə daxil olan məlumata görə, elektrik enerjisindən səmərəli istifadəyə ciddi nəzarət edilir.  İyun-avqust aylarında 400 yeni mənzil sahibinin ünvanına sayğac qoyulub, 700-ə yaxın qüsurlu sayğac dəyişdirilib, EVX-lərdə əsaslı və cari təmir işləri görülüb.
Mənbəyə istinadən qeyd edək ki, 0,4 kV-lik xətlərdə 60-a yaxın dayaq yenisi ilə əvəz olunub. 110/35 kV-lik "Ucar" yarımstansiyasında yağ açarları dəyişdirilib. 10 kV-lik xətlərin əsaslı və cari təmirinə diqqət artırılıb.
Sonda onu da qeyd edək ki, payız-qış mövsümü üçün tərtib edilmiş tədbirlər planı həyata keçirilir, avadanlıqların istismar səviyyəsi yaxşılaşdırılır… Hazırki iqlim şəraitini nəzərə alaraq, yanğın təhlükəsizliyinin təmin edilməsi məqsədilə də müvafiq tədbirlər həyata keçirilir.

Breath of autumn is feeling. Our power engineering specialists  are given report about carried out measures, creating list of will done work, finishing of preparation to autumn – winter season.  Increasing of service quality for the consumers, saving of technological losses in definite limit, achieving high results in electric power use are main orders standing in front of us. Systematically spot – check are carried out in the line preventing of violations of rule of electric power. For this purpose different setting repair work were implemented at TL and TP belonging to “Ujar Electric Network” (EN).
According to the information given by mentioned enterprise to the Press – release of “Azerenergy”  JSC about carried out reconstruction and repair work carried out at TL and TP, rational use of electric power is seriously controlled. New meters for 400 subscribers were constructed, about 700 damaged meters were changed, TL were capital and maintenance repaired during June – August months.
Lets` noted that, about 60 stands were substituted with new ones at the lines by 0,4 kV. Oil circuit breakers were changed at “Ujar” s/s by 110/35 kV. Capital and maintenance repair work of the by 10 kV are in the center of the attention.
It should be noted that, measures plan is implemented, commission level is improved. Relevant measures are carried out in order supply fire safety taking into account of present climate condition.